Nejčastější formulace ve spamových emailech

Snad téměř ve stejné době, kdy vznikla první emailová schránka, vznikl také nevyžádaný email. A ten je v dnešní době něčím, proti čemu se snaží bojovat jak jednotlivci, tak i velké firmy a samozřejmě i v tuzemsku zřízený Úřad pro ochranu osobních údajů. Je to však doslova marný boj, jelikož spammeři se případných pokut nezaleknou. A aby působili co nejseriózněji, snaží se ve svých emailech tvrdit, že nedělají nic špatného.

Váš email byl získán z veřejně dostupných zdrojů

Právě tato věta zaznívá v největším procentu spamů. Dává tak odesílateli pocit, že pokud vykrade volně dostupnou databázi, může na ní zasílat jakýkoliv email. To je samozřejmě omyl, jelikož ať už je náš web uvedený kdekoliv, rozhodně to neznamená, že bychom tím dali jakýkoliv souhlas k tomu, abychom přijímali různé obchodní nabídky, a to odkudkoliv.

Podobně oblíbenými větami je také to, že email byl zaslán na základě naší registrace v některé z internetových služeb. Opět platí výše uvedené. I pokud se zaregistrujeme na Firmy.cz, či jinam, nikdo nemá zákonné právo náš email použít. Totéž často platí i v případech, kdy jsou prodávány databáze eshopů. I ty často souvisí s tím, že jsme sice udělili souhlas, ale nepřenosný, a to výhradně danému eshopu a daným produktům.

Náš email není spam

Největší drzostí je poté umístění formulace, která sděluje, že daný email není nevyžádaným obchodním sdělením. Pokud se však jedná o nabídku čehokoliv, kterou jsme si nežádali, má na to UOOU poměrně jasný názor. Stejně tak i v případě, že požadujete pouze souhlas se zasíláním obchodního sdělení. I v něm již dochází k podpoře značky a produktů, a tak je také za spam považován.

Ideální cestou jak z toho ven je zaplatit se standardní reklamní kampaň, a získávat zákazníky a klienty touto přirozenou cestou, a emaily rozesílat pouze těm, kteří se u nás prokazatelně registrovali.

Relevantní články