Nejlepší cesty současné optimalizace – budujte obsah

Pro někoho je SEO magickým slovem, které skloňuje v souvislosti se svou webovou stránkou. Vše tak musí být přidané s ohledem právě na toto slovo. Text tedy vypiplaný do posledního detailu, ale nikoli pro návštěvníky, ale bohužel pro roboty.

A ani ti se již nedají tak dobře obelstít, jako tomu bylo dříve. Zkrátka jejich algoritmy jsou stále dokonalejší a dokonalejší, což by měli primárně pocítit ti, co vyhledávají. Bude jim totiž naservírováno to správné – a to hlavně z jejich pohledu. To je samozřejmě pro většinu z nás dobrá zpráva.

Obsah je král

Mnoho rozhovorů různých specialistů, a to i těch, kteří se pohybují v největších vyhledávačích, jasně potvrzují, že tou nejlepší cestou je a bude kvalitní obsah. Právě ten totiž lidé hledají. Zatímco si můžete dávat práci s optimalizací na konkrétní klíčová slova, ne vždy to přinese požadovaný efekt. Vysoká míra opuštění zapříčiní jasnou věc – fakt, že lidé nenajdou to, co potřebují a vyhledávač Váš web rozhodně nebude považovat za ten, jenž hledané informace přinese.

 TIP: Přečtěte si také náš článek: 10 tipů, jak psát dobrý obsah

Budujte weby pro lidi, nikoliv pro roboty

Mnoho lidí sice namítá, že techniky vysokých koncentrací klíčových slov a stovek odkazů stále funguje. I na tom něco bude, ale budoucí směry jsou jasné. Pokud chcete být úspěšní i v budoucnu, představte si v roli vyhledávače sebe – tedy konkrétní osobu. A jakmile lidem nabídnete to, co sami hledají, nabídne vyhledávač vás, jako jednu z prvních možností.

To vše pak doplníte osvědčenými technikami, jako jsou přirozené a tematické odkazy, a můžete mít první krok k úspěchu za sebou. A na co zapomenout? PR weby s duplicitním obsahem, nic neříkající PR články, nebo stovky katalogů. Ty jsou už poslední roky za zenitem.  A už v minulosti se pomalu od této metody opouštělo proto, že téměř nic nepřináší. A nyní se opouští právě od nekvalitního obsahu. A jak lze očekávat, prvním vyhledávačem bude Google, a teprve poté ho bude následovat tuzemský Seznam.

Relevantní články

  • Martin P.

    Kvalitní obsah je nejdůlěžitější, docela mě zarážejí ty nabídky na Webtrhu, kdy vás lidé nebo roboti zaregistrují do 1000 bezvýznamných katalogů. Link je dobrý tak možná na Toplistu či Firmách…