Nejlepší designy mobilních aplikací dle Apple

Vrhnout se do víru mobilního programování a aplikací je lákavá představa se slibnými výsledky, i zde je ovšem třeba být originální. Podívejme se proto dnes, jaké aplikace pokládá sám aplikační mobilní gigant Apple za nejpovedenější z hlediska designu.

Prohlášení ze strany Apple samozřejmě nemělo podobu toliko nějaké trapné tiskové zprávy, ale společnost tak učinila na každoroční akci Worldwide Developers Conference, kde se přirozeně i letos udělovala cena za kategorii Apple Design Awards. Cena zahrnuje kromě iOS také Macy a vybírá takové kousky, jenž se dle názoru firmy nejvíce zapsaly svojí kreativitou.

Získat podobnou cenu u Apple to není jen příjemný pocit a výherní e-mail, ale vítěz si polepší i o prestižní trofejní ikonku, Apple balík užitečností + dočká se i zajištění větší míry expozice uživatelům (minulý rok zvítězily třeba tyto tituly: Paper od FiftyThree, Evernote, Cut the Rope a Infinity Blade).

Storehouse

Titul s celým názvem Visual Storytelling: Storehouse je záležitostí pro Apple iPady, kde uživatele nechává vytvářet vysoce vizuální a upravitelné povídky a poté je sdílet s dalšími lidmi skrze služby Dropbox nebo Instagram.

1

Threes

Zajímavá variace na trojkový puzzle – vše je zde o hledání faktoru trojic a tří. Zprvu nenápadné, leč později prý návykovější jako droga.

2

Leo’s Fortune

A máme tu další hru – Leo’s Fortune je klasickou „plošinkovou“ arkádou, jakých jste zažili za svého mládí stovky. V tomto dílku se pro změnu vžijete do Lea, jemuž někdo ukradl ušetřené zlaťáky, takže našemu hlavnímu hrdinovi nezbývá, nežli za nimi vyrazit (různými pohyby – odrážení, skluzy, let, …) a získat je zpátky.

3

Monument Valley

Abychom citovali autory, Monument Valley je pitoreskní adventure hra, jenž vás přesune do světa nemožné architektury, která je jako z uměleckých děl a maleb M.C. Eschera.

4

Cinemagraph Pro

Chcete si vytvořit obrázky, které nejsou statické, ale žijí si svým vlastním životem? S utilitkou Cinemagraph Pro to je snazší, nežli by se zdálo. Jen si asi budete muset zvyknout na to, že se zde podobné kompilace nazývají „Flixel“ a ne obrázek či video…

6

PanoPerfect

První z dvojice studentských vítězů Apple Design Award, aplikace PanoPerfect nabízí majitelům mobilní techniky značky Apple vítanou možnost a místo, kde snadno sdílet svoje panoramata z Apple iPhonů.

7

Device 6

Za tímto podivným názvem se neukrývá sci-fi povídka, jak by jeden čekal, ale kupodivu její kombinace se hrou. Vlastně je to kompilace thrilleru, puzzle a literatury slitá do jednoho zajímavě nadesignovaného celku.

Jak vidno, originalita se počítá, musí to ale vyjít…

8

Yahoo News Digest

Minulý rok se nám firma Yahoo rovněž dostala mezi vítěze a to za svojí překrásnou aplikací Yahoo Weather, no a ani letos tomu nebylo jinak. Tentokrát je to ale za novinkovou záležitost Yahoo News Digest.

Nechce se ani věřit, že by se mezi vítěze dostal běžný nástroj na čtení novinek, když se ale správně uchopí jeho návrh, je zřejmé, že Apple (a uživatelé) umí ocenit i perfektní přístup k informacím.

9

Day One

Záznamová novinka, jenž staví na svém diářovitém stylu – zkrátka si zapisujete zajímavé události tak, jak jste na ně v životě narazili a Day One vám je pěkně sdruží, uspořádá + připomene kdy a kde k nim došlo.

10

Blek

Hra s velmi krátkým názvem a takřka minimalistickým designem, ale přesto potenciálem ohromit porotu. Popsat Blek bez vidění v akci půjde jen dost těžko, přesto se o to ale pokusíme. S pomocí gest vytváříte linie které si razí cestu barevnými body, přičemž se musíte vyhýbat černým puntíkům a lovit ty barevné.

11

Teachley: Addimals Adventure

A druhá (a také poslední) studentská cena. Teachley: Addimals Adventure je edukační aplikace, jenž vás učí sčítat velmi zábavnou a chytlavou cestou.

12

Sky Guide: View Stars Night or Day

Díky aplikaci Sky Guide: View Stars Night or Day si můžete jen tak namířit se svým iPhonem nebo iPadem někam na oblohu, v noci pochopitelně, a aplikace udělá zbytek – zobrazí vám, kde jsou nejznámější hvězdy a souhvězdí.

13

Zdroj: entrepreneur

Relevantní články