Nokia: Vaše oblíbená aplikace bude i na WP8

Na platformu Windows Phone 8 (a potažmo i takto vybavená zařízení) se dnes ještě stále někteří občas nedívají s přílišnou důvěrou, protože zde nenalézají tolik aplikací, kolik by chtěli.

Popřípadě zde chce dotyčný sám něco prodávat, ale klientela je tak malá, že se to s iOS a Androidem nedá srovnávat. A jak to vidí Nokia, jenž je pro WP8 doslova kmotrem?

Bryan Biniak (VP a General Manager of Global Partner and App Development at Nokia), byl v těchto dnech k vidění v Londýně a to při příležitosti uvedení JobLens. Byl proto obratem vyzpovídán zahraničními bloggery na téma dalšího vývoje aplikací pro tuto platformu.

Windows Phone 8 je košík, do nějž Nokia svěřila prakticky všechna vejce, takže není divu, že ji nutně s Microsoftem pojí speciální pouto. Jaký je tedy „zdravotní stav“ WP8 App Store?

Zcela nepřekvapivě Bryan Biniak zmínil, že aplikační katalog roste každým dnes, stejně jako jeho konkurenceschopnost a uživatelská základna. A velmi sebevědomě se vyjádřil i k tématu, zda se aplikace specifické pro iOS a Android rovněž brzy objeví i na platformě WP8. Dle jeho vlastních slov to prý dnes již není otázka „jestli“, ale pouze „kdy“.

Jestliže chcete právě vy prorazit se svojí aplikací na WP8, možná zrovna teď je pro to výborný čas – konkurence tady ještě není mnoho, počet uživatel zde se pomalu zvyšuje, ale i přesto jsou tu ještě pořád některé velmi specifické aplikační kategorie nepokrytá zelená louka.

Zdroj: engadget

Relevantní články