Nový iMac má být až o 50% rychlejší než jeho předchůdce

Apple iMac

Americká společnost Apple oficiálně představila nový iMac, který podle oficiální zprávy Apple přinese až 50% zlepšení výkonu. Next-gen iMac však nebude obsahovat výkonnější procesory, či grafické karty, ale větší úložiště.

Jen před pár dny společnost Apple vypustila na trh nejnovější iPhon. To však nebyla poslední novinka, kterou společnost za poslední dny uvedla. Během týdne byla oficiálně představena nová generace iMac. Zásadní novinky však nečekejte, tedy alespoň co se týče „obalu“, protože ten zůstává ve starém šatě. Zásadní změnou je výkon, podle tvůrců nová generace iMac bude až o 50% rychlejší než její předchůdce. Ke změně došlo v případě uložiště, které projde k SSD úložišti připojenému přes PCIe. Díky této změně dojde k zrychlení datových přenosů o 50%. Apple v případě iMacu využívá tzv.. Fusion Drivers o celkové kapacitě 1 až 3 TB.

IMac se bude mimo jiné prodávat s nejnovějšími procesory od společnosti Intel, které využívají technologii Haswell. Mimo procesoru a uložiště došlo ke změně i v případě grafické karty a zlepšení Wi-fi. Nejlevnější 21,5 palcová verze, která Vás vyjde na přibližně 1299 USD bude obsahovat čtyřjádrový procesor Intel i5, taktovaný na výkon 2,7 Hz a Intel Iris Pro grafiku.

Nejdražší a nejvýkonnější verze iMacu bude obsahovat výkonnější Intel i7, taktovaný na výkon 3,4 GHz a výkonnější grafickou kartu z řady NVIDIA 700. V obou velikostech, tedy 21,5 „a 27“ Vás tato verze vyjde na 1999 USD + DPH.


1 363× přečteno

Relevantní články