Nový konkurent Google Glass, brýle Recon Jet zlevnily o 100 USD

Recon Jet

Kanadská společnost Recon Instruments oznámila, že pro svůj inovativní projekt Recon Jet získala konečně potřebnou investici. Konkrétně stojí za touto investicí společnost Intel Capital, která aktivně podporuje různé startup projekty již několik let. Dosud prý společnost Recon prodala již více než 50 000 kusů modelu Snow, který je speciálně navržen pro lyžaře.

Společnost Recon Instruments, která na trhu aktivně působí od roku 2008 v oficiální zprávě uvedla, že její výrobek Recon Jet, který chce aktivně konkurovat Google Glass se bude prodávat i v Apple obchodech. Dosud se Recon Jet prodávaly za přibližně 599 amerických dolarů. Jak však společnost uvedla díky štědré investici od Intelu společnost Recon zlevní o 100 USD. To je tedy přibližně třetinová částka, za kterou koupíte edici Google Glass Explorers, která se prodávala až za 1500 dolarů.

Tato novinka od kanadských vývojářů v sobě obsahuje dvoujádrový procesor s frekvencí1 GHz, technologie Wi-Fi, ANT +, Bluetooth, GPS, HD kameru a HD displej. Samozřejmostí jsou i senzory a to konkrétně akcelerometr, gyroskop, altimeter, magnetometr a termometer. Recon Jet mimo jiné váží přibližně 28 gramů, což je téměř o polovinu méně než konkurent Google Glass, které váží cca 50 gramů.

Mimo toho jsou Recon Jet ve srovnání s Google Glass lepší z pohledu konstrukce, protože jsou výrazně odolnější. Vyšší odolnosti můžou brýle Recon Jet vděčit především tomu, že jsou původně navrženy pro sportovce, naproti tomu Google Glass je vhodné spíše pro běžné ľudí. Spoločnosť Recon Instruments však uvedla i to, že počátkem příštího roku plánuje uvést na trh novou verzi Recon Jet.

zdroj:engadget.com

Relevantní články