Online nakupující preferují iOS říká studie

Pakliže zrovna zvažujete, na jakou mobilní platformu vsadit se svým dalším rozvojem, možná vám pomůže dnešní report, jenž rozebírá studii agentury Forrester, která zjistila cosi zajímavého o iOS.

A tu to máme: majitelé zařízení typu Apple iPad, iPhone a iPod touch jsou o 30 % častěji online nakupujícími, nežli osoby používající gadgety všech typů pod Androidem.

Určitě se nejedná o nějakou náhodnou anomálii, protože Forrester vyzpovídal na 58 000 lidí z USA. A fakta jsou zřetelná – lidé s iOS mají sklony více online nakupovat. A aby to nebylo málo, je tu i o 15 % větší šance, že budou skrze řečená zařízení zkoumat nějaký produkt nebo službu online.

I navzdory dobře patrné dominanci Apple v nákupním Top Tenu, firmy dnes i přesto většinou pořád vytrvají se svým primárním zaměřením jak u iOS, tak i u Androidu, protože jsou to dnes dvě  mobilní platformy, odkud k vám někdo nejčastěji dorazí. V této souvislosti pak již vůbec nezní překvapivě, když se dozvíme, že 99 % z online business-profesionálů plánuje nativní nebo hybridní iOS aplikaci ještě před koncem roku. U Androida to dělá 96 % osob.

Již velmi na okraji zájmu se pak nachází další mobilní platformy jako BlackBerry a Windows Mobile, takže se na ně zaměřují jen firmy s opravdu velmi velkými rozpočty (41 % firem má tento rok mobilní rozpočet pod 500 000 USD a 56 % pod 1 000 000 USD).

Zdroj: techhive

Relevantní články