Originální, nebo neoriginální tonery?

Žádná tiskárna se dnes neobejde bez nezbytného toneru, který umožní, abychom mohli neustále tisknout. Doba složité výměny je už minulostí, protože stačí koupit celou kazetu, kterou vyměníme za prázdnou, tiskárnu zapneme a můžeme bez obav začít tisknout. Samozřejmě vždy je třeba vybírat tonery vhodné do Vaší tiskárny. Je tedy nutné vybírat podle konkrétního typu, ale i samotné značky. Jedině tak si můžete být jisti, že vyberete správně. To znamená, že bude náplň ve vaší tiskárně stoprocentně fungovat a umožní tak zcela bezproblémový tisk jak souborů osobních, tak třeba i firemních, jako jsou faktury či smlouvy.

Originální tonery jsou dražší

Jakmile začneme vybírat ten konkrétní, zjistíme, že na trhu máme možnost vybrat jak z těch originálních, tak i neoriginálních, případně repasovaných. Jak už to bývá, ty originální, vyrobené přímo samotným výrobcem tiskárny patří mezi nejdražší. Podobná situace je stejná třeba i v automobilovém průmyslu, kde jsou zase vyráběny náhradní díly. Kromě originálních lze ale vsadit i na alternativní, které logicky nabídnou hned několik výhod. Patří mezi ně:

 • Výrazně nižší cena
 • Stoprocentní kompatibilita
 • Stejná kvalita tisku
 • Možnost vybrat z různých objemů
 • Velká dostupnost na trhu

Alternativa ke všem známým výrobcům

Vzhledem k tomu, jak jsou domácí i firemní tiskárny rozšířené, je jasné, že v alternativním segmentu lze téměř vždy najít ten potřebný toner. Příkladem jsou určitě i tonery Samsung, které patří spolu se značkou HP, ale i s výrobcem Minolta mezi nejvyhledávanější. Logicky jsou skvělou volbou pro každého, kdo potřebuje maximálně snížit náklady na samotný tisk. A to bez obav z toho, že by jeho kvalita neodpovídala požadavkům. Pozor však na některé typy tiskáren, jelikož řada výrobců implementuje takové technologie, které umožní použití pouze té originální náplně. I tato opatření je ale možno často obejít.

Relevantní články

 • Buclík

  No já si myslím, že je to jednodušší. Kdo má dost peněz tak kupuje originál. Kdo nemá dost, tak jako já, kupuje alternativní (kompatibilní). Jsem docela běžný uživatel, takže jednou za půl roku koupím od tonerhausu za pár stovek a mám klid.

  • Buclík

   Jinak byl jsem teď na Vánočních nákupech, a když jsem viděl kolik stojí originální náplně, moc do smíchu mi nebylo… Takže opakuji, já jsem pro kompatibilní náplně…