Outsourcing – často výhodnější a snadnější

Outsourcing

Ať už podnikáte v jakémkoliv oboru, dříve nebo později se můžete dostat do stádia, kdy se z obyčejné one – man show stává plnohodnotná firma s vysokými obraty, vysokými zisky a také třeba velkou prestiží. Spolu s úspěchy však přicházejí také další starosti, a to hlavně z hlediska udržení firmy v chodu.

V tomto ohledu máte dvě možnosti, buď jít cestou vlastních zaměstnanců, nebo řadu věcí outsourcovat – tedy najít si firmu, jejíž zaměstnanci se o dané věci postarají. A jak ukazuje praxe, tato možnost – outsourcing – má mnohé výhody – z hlediska efektivity i financí.

Zbavte se starostí a povinností, které jsou se zaměstnanci spojeny

Díky outsourcingu si totiž na požadované věci nenajímáte zaměstnance na běžnou pracovní smlouvu, ale uzavíráte vztah mezi jinou společností. Z hlediska jednoduchosti tak stačí oboustranné plnění smlouvy a vzájemná fakturace. Odpadají tak nejenom starosti s věcmi jako dodržování zákoníku práce, pojištění zaměstnance či zajištění bezpečnosti práce.

Nehledě na to, že každý zaměstnanec by měl mít i vedení, tudíž v principu nezaměstnáte pouze jednoho člověka, ale i jeho nadřízeného. A pokud tuto pozici chcete vykonávat sami, zaměstnáváte sebe – a to vám bere čas.

Outsourcovat se dá prakticky jakákoliv činnost

Pokud si myslíte, že jsou činnosti, při kterých potřebujete vlastního zaměstnance, rozhodně to nemusí být úplně pravdou. Ať už to začíná samotným úklidem ve vaší kanceláři nebo starostí o vaše počítačové vybavení či IT sítě jako takové. Stejně tak lze najmout externí firmu na vaše marketingové kampaně nebo veškeré grafické práce svěřit profesionálnímu grafickému studiu.

Pokud prodáváte prostřednictvím internetu, existují i možnosti, jak využívat i další služby v této oblasti, které spočívají v kompletním vyřízení a odeslání objednávky a dalších věcí s e-shopy spojených. Vše je založeno na smluvních vztazích a fakturacích, tudíž v tomto bodě mohou společnosti uzavřít takovou dohodu, aby vyhovovala oběma stranám.

Relevantní články

    None Found