Ovládněte domovní dveře vaším smartphonem

Ovládněte domovní dveře vaším smartphonem

Gadgety k chytrým telefonům se objevují a zase mizí, jen ty nejlepší se dokážou skutečně ujmout. Zařadí se nový projekt Lockitron mezi populární domovní doplňky, nebo jako většina zapadne do propadliště dějin?

Lockitron je dalším typickým start-upem, s kterými se v posledních letech roztrhl pytel. Za jeho vznikem stojí společnost Apigy, která si však ke svému rozjezdu nepomohla žádným typickým Kickstarterem. Ne snad proto, že by nechtěla, spíše pro to, že se stránka Kickstarter rozhodla domácí “vylepšováky“ nepodporovat. Nehledě na to se však firmě podařilo přes její stránku vybrat 2 miliony dolarů a díky tomu se teď na produkt můžeme podívat trochu zblízka.

Pomocí bezplatné aplikace, která je již nyní dostupná pro iOS a Android, můžete na dálku ovládnout západky na svých dveřích nebo se jen ujistit, že jste nezapomněli zamknout. Mimo to bude také možné odemknout si dveře jednoduše přes NFC tag. A co majitelé iPhonů, které funkcí NFC nedisponují?  Ti se nemusí ničeho bát, k Lockitronu se mohou připojit i pomocí Bluetooth.

Ovládněte domovní dveře vaším smartphonem

Ovládněte domovní dveře vaším smartphonem

Další vychytávka pro smartphony, říká si určitě každý, kdo v chytrých telefonech zálibu nenašel a stále si stojí za svým “hlupáčkem“. Nic proti ničemu, k zamknutí dveří stačí poslat sms. K tomu je však již potřeba zaplatit každý měsíc paušální poplatek 5 dolarů.

Takovou menší třešničkou na dortu potom je zaslání upozornění v případě, že někdo klepe. Pro ty, kdo by se báli, že by jejich ochrana byla prolomena, firma uvádí, že systém pracuje na stejném levelu zakódování jako bankovní transakce. Lockitron samozřejmě není vůbec prvním podobným produktem na trhu, s cenovkou $179 však může být zajímavou alternativou pro ty, které již klasický zámek omrzel. Samotný produkt by se na trhu měl objevit již tento podzim a Vy si jej můžete předobjednat zde.

zdroj: cnet.com

Relevantní články

    None Found