PayPal omylem informoval lidi, že vyhráli 500 EUR

Většina z nás by asi na podobný e-mail radostně nám ohlašující, že jsme vyhráli 500 EUR, reagovala stejně, jako na 99 % dalšího spamu a zprávu by ani nečetla. Ovšem, ona ani skutečně legitimně vypadající zpráva ještě nemusí znamenat, že je starostem konec.

V internetových vodách se zcela bez přehánění již staly i divnější události, než že by PayPal uspořádal podobnou akci, takže proč jí nevěřit, že ano?

A k něčemu podobnému dokonce již i došlo v Německu – některým místním uživatelům PayPalu tu totiž došla zpráva tvářící se jako skutečně výhra, kterou denně obdrží jen desítka šťastlivců (přirozeně se to dotklo pouze těch lidí, jenž služby využívají).

Podobně „postižení“ lidé vyrazili hned ke svým účtům a když je prozkoumali, zjistili, že se nic nestalo. Doslova. Problém je tu hned dvojí, zdá se: PayPal příslušné e-maily sice skutečně odeslal, ale udělal tak omylem. PayPal Germany se již za celou věc omluvil na Facebooku v duchu „vzhledem k technickým potížím nejsou výherci ještě známi“.

Možná měl zmíněné peníze PayPal po uznání chyby postiženým lidem skutečně věnovat, přece jen, dobrý dojem by to prohloubilo mezinárodně. Takto to vypadá, že podobné mega-společnosti záleží na každé hloupé stovce EUR více než na lidech…

Zdroj: www.engadget.com

Relevantní články

    None Found