Pinterest podpořil globální růst nově lokalizovanou verzí

Pinterest podpořil globální růst

Pinterest je známá sociální síť stavící na obrázcích, jenž ale navíc v poslední době získala větší globální momentum díky tomu, že se rozhodla, rozjet svoji vůbec první neanglickou lokalizovanou verzi.

Zarputilé Pinterest-fandy asi nepotěší, že to není zrovna naše libozvučná čeština, ale jde o verzi francouzskou. Ta se mimochodem dočká uvedení shodně pro všechny dnes důležité platformy, takže ji najdete jak na desktopech, tak i v mobilních zařízeních s Androidem nebo iOS.

Mluvčí Pinterestu bohužel nenaznačil, kolik uživatel má služba mimo anglicky mluvící vody. Ví se ale na druhou stranu aspoň to, že v letošním únoru zde bylo globálně (a tedy v úhrnu) na 48,7 milionů lidí.

Mimochodem, jelikož již dnes se dá Pinterest přepnout i do španělštiny, holandštiny a portugalštiny, někteří to berou jako jasné znamení, kam bude směřovat vydávání dalších verzí.

Jelikož jsme ale v roce 2012 viděli u řady sociálních sítí, že často přejaly vizáž, filozofii, i samotné členění Pinterestu, je dobře patrné, že to původní Pinterest nebude mít letos kvůli konkurenci ani trochu lehké…

Zdroj: techcrunch.com

Relevantní články