Podíl Apple na trhu smartphonů na tříletém minimu

Čerstvé zprávy z fronty podílů na trhu chytrých telefonů ukazují, že Apple si ve druhém letošním čtvrtletí nevedla příliš dobře, jelikož ztratila dalších pár procent podílu.

Smartphony jako takové vykázaly několik impresivních faktorů: tento typ zařízení se stal (co do prodejů) již dominantním na trhu (prodáno na 237,9 milionu strojů) a překonaly tak své méně inteligentní bratry již ve druhém čtvrtletí v řadě.

Za nejvíce produkty na trhu dnes stojí společnost Samsung pyšnící se velmi širokým portfoliem a zajímavými modely – dostala 72,4 milionů kusů mezi lidi jen v minulém kvartále a to je 30,4 % tržní podíl a tedy i nejlepší výsledek na trhu (minulý rok to bylo 50,3 milionů a 32,2 % podílu).

Jak vidíme, v Samsungu mají co slavit určitě, u Apple to bude ale spíše neutrální, jelikož zprávy od něj jsou pozitivní a negativní zároveň. Jde o to, že za druhé letošní čtvrtletí sice prodal 31,2 milionů modelů (což je 13,1 % podíl na trhu a proti období minulému nárůst o pěkných pár milionů zařízení), z hlediska tržního podílu je to ale pokles – minulý rok to totiž bylo 26 milionů modelů a 16,6 % podílu.

A ještě si odhalme, kdo nám skončil na třetí pozici: jde o LG s 12,1 miliony prodaných modelů v posledním kvartále (je to 5,1 % podíl na mobilním trhu), tedy skutečně obří navýšení proti roku minulému (5,8 milionů modelů a 3,7 % podílu).

Zdroj: engadget

Relevantní články