Postisimo: mobilní aplikace na zasílání vlastních pohlednic

Postisimo - jednoduché zasílání pohlednic

Nová česká mobilní aplikace Postisimo, která je dostupná pro platformy Android a iOS, umí z Vaší fotografie vytvořit pohlednici a tu pak za 29 Kč odešle do tří pracovních dnů na Vámi zadanou poštovní adresu.

Pár stejných aplikací v zahraničí již běží, dokonce se pro platformu iOS nedávno objevil i další český zástupce Capturio. Nápad to tedy sice není úplně originální, nicméně podle mého názoru v této oblasti, zvlášť v českých luzích a hájích, rozhodně prostor pro podnikání je.

Klasické pohledy známe již od 19. století, kdy se pohlednice nejvíce rozmohla. V dnešním světě moderních technologií však zasílání pohledu tolik neletí a málokdo již pošle z výletu na Ještědu pohlednici prarodičům do své rodné hroudy. Naopak, každý z nás je dnes vybaven smartphonem, který umí fotit, sdílet a komunikovat. A proč tedy tyto dvě možnosti nespojit.

Rozhodl jsem se tedy Postisimo na svém Androidem poháněném telefonu vyzkoušet. Samotná intalace aplikace proběhla v pořádku. První spuštění také, nicméně kámen úrazu přišel v té chvíli, kdy jsem již vytvořenou pohlednici chtěl zaplatit a odeslat. Jako možnosti platby se mi objevil PayPal a stržení kreditu z účtu. Jelikož jsem v rámci testování zkoušel odeslat pohlednici bez předchozího zaregistrování, v úvahu tak připadala pouze platba přes PayPal. To se však z neznámých důvodů nepodařilo. Musel jsem tedy vytvořit nový účet (tím pádem jsem přišel o vytvořenou pohlednici – protože zatím aplikace nenabízí možnost uložení rozpracované pohlednice), ale další zrada přišla, když jsem chtěl dobít na účet kredit přes mobil pomocí platební karty. Opět aplikace vytvořila nějakou chybu. Musel jsem tedy sednout ke svému PC, přejít na stránky Postisima a přes webové rozhraní provést platbu.

Platba se ihned promítla i do telefonu a já jsem tak mohl své první dvě pohlednice pomocí této aplikace odeslat. Pohlednice dorazila druhý pracovní den po odeslání přes aplikaci. Rychlost odeslání a následná kvalita pohlednice mě velice potěšila.

Doufejme tedy, že drobné chyby, které občas aplikace Postisimo produkuje, budou časem odstraněny. My autorům fandíme a přejeme mnoho spokojených uživatelů.

 

Postisimo - jednoduché zasílání pohlednic

Postisimo – jednoduché zasílání pohlednic

 

Postisimo - jednoduché zasílání pohlednic

Postisimo – jednoduché zasílání pohlednic

 

Relevantní články

    None Found