Proč nezakládat internetový obchod ve své garáži

Na tuto otázku by se dalo jednoduše odpovědět, a to tak, že zkrátka nebudete mít na všechny činnosti dostatek času, a tím pouze naštvete své zákazníky.

A pokud si myslíte, že právě vy budete jiní, potom věřte, že nejste. Stejné pocity mají totiž tisíce dalších lidí, kteří mají myšlenku, že právě oni v online světě prorazí. Jenže prorazit v dnešním světě internetových obchodů je přinejmenším složité.

Maminkou na mateřské dovolené to začíná

Nejčastějšími zakladatelkami eshopů jsou maminky na mateřské dovolené, které mají tento byznys jako zajímavý přivýdělek. Podobně jsou na tom i studenti, kteří internetové obchody zakládají. Obě skupiny nemusí platit sociální a zdravotní pojištění, a tak mají poměrně dobré vstupní náklady. K tomu už stačí pouze pronajmout si řešení za pár korun, a naplno začít. Tedy naplno – většinou nestíháte brát telefony, zásilky zasíláte pozdě, na emaily nestíháte odpovídat. A výsledkem toho sice mohou být prodeje, ale také nespokojení zákazníci. A když se vám nevede? Jednoduše zavřete a začnete něco nového. A co když chce zákazník reklamovat zboží? Má většinou smůlu.

Vrhněte se do práce naplno

Tímto začínající podnikatele nechceme odrazovat, ale pokud již chcete něco dělat, dělejte to pořádně. Jedině tak budete moci neustále růst. Investujte do kanceláře, do skladu, do kvalitního systému, popřípadě i brigádníků. Jedině tak bude moci váš internetový obchod skutečně šlapat, vy nepromeškáte žádnou objednávku, a v konečném důsledku můžete za pár měsíců patřit mezi špičku v oboru.

Rázem přeskočíte všechny, kteří mají obchod pouze jako koníčka, a jehož výsledkem je pár objednávek, kupa starostí a nespokojení lidé. A těch je stále více, a stále více tak budou hledat profíky ve svém oboru. A proto je lepší to buď ukázat od samotného začátku, nebo se do ničeho nepouštět. Rizika jsou totiž v mnoha oblastech, a rozhodně s každým podnikáním souvisí.

Relevantní články