Prodej přes slevové portály – skutečná sleva, nebo hra čísel?

Slevové portály dnes není třeba dlouze představovat. Formou marketingové propagace zkrátka nabízejí zboží nebo služby s výraznou slevou.

A ačkoliv některé nabídky jsou z hlediska nákupu rozhodně výhodné, firemní politika některých restaurací či eshopů je pouhá hra čísel, a to ve snaze zmást zákazníka.

Balíčky s desítkami služeb

Ideálním příkladem mohou být různé pobyty. Je lákavé získat pobyt s výraznou padesátiprocentní slevou. Ten však často není samostatný, jelikož k němu hotel nabídne třeba volný bowling, vstup do sauny, nebo možnost trávení času v posilovně. To samozřejmě nacení dle standardních cen a následně vše zabalí do padesátiprocentního balíčku. A co je špatně? Především to, že případné doplňkové služby často nestojí hotel nic navíc a jsou přidány za účelem toho, aby došlo na navýšení celkové ceny. V principu tak host ve slevě zaplatí stejně jako ten, který si za standardní cenu zaplatí pouze ubytování. Hotel tedy pod rouškou slevy vydělá stejně.

Podobně v kadeřnictví, nebo na manikúře

Velmi oblíbenou cestou mnohých salonů krásy může být třeba dodatečná služba přidaná ke slevě. Ideálním příkladem jsou třeba masáže rukou nebo vlasové pokožky. Opět věc, kterou zákazníci nikdy nevyžadují a ani nechtějí. Ta je jim však v rámci balíčku poskytnuta a to jenom proto, aby danému salonu mohli zaplatit více.

Vzhledem k množství portálů toto nelze eliminovat

Cesta mnoha firem je v tomto ohledu bohužel špatná a takto postavená firemní politika rozhodně není cestou k úspěchu. Ostatně vzhledem ke konkurenci již tyto praktiky začínají odhalovat sami zákazníci, kteří si tak dokážou spočítat, že něco není v pořádku.

Jistě to vědí i samotné slevové portály. A pokud se najdou takové, které zkrátka daný podnik odmítnou, má několik dalších desítek možností, kde mu takovou akci stejně vystaví. A ačkoliv je přesvědčený o budoucím úspěchu, je to naopak v mnoha případech cesta k neúspěchu.

Relevantní články

    None Found