Prodej společnosti Dell se blíží

Na začátku měsíce září se po dlouhých měsících sporů mezi akcionáři společnosti a zakladatelem této značky Michaelem Dellem skončil ostrý spor o kompletním převzetí společnosti Dell. Podle slov Michaela Della by se kompletní prodej společnosti do jeho rukou měl uskutečnit nejpozději do konce října. Celková suma, za kterou jsou ochotni akcionáři prodat svůj podíl ve společnosti Dell činí hodnotu 25 miliard amerických dolarů.

Generální ředitel společnosti Michael Dell se tedy konečně může těšit. Po dlouhých sporech s akcionáři, kteří mu nebyly ochoten prodat svůj podíl, se zakladateli této prestižní značky ulevilo. Podmínky prodeje, na které byly ochoten přistoupit akcionáři obsahují kromě hodnoty 13,75 USD za každou akcii i speciální dividenda ve výši 0,13 USD za akcii. Michael Dell předpokládá, že by transakce  mohla být dokončena už do konce budoucího měsíce. Vděčí zato i spolupráci se společností Silver Lake Partners, která mu s celou transakcí pomůže.

Firma, která na trhu působí již od roku 1988 v současnosti patří mezi největší výrobce osobních počítačů na trhu. Vrchol prodeje však firma jak se zdá má již za sebou. Konkrétně na začátku tisíciletí, když Dell kralovala na trhu v prodeji osobních počítačů měla tržní hodnotu přes 100 milárd USD. Dnes však společnost svůj podíl na trhu ztrácí, co by chtěl změnit Michael Dell, který věří, že po odkoupení celého podniku a následný stažení společnosti z burzy dojde k opětovné restruktualizacii společnosti. Mimo toho je však prioritou firmy také změnit zaměření svého podnikání, protože trh s osobními počítači každoročně klesá. O jaké konkrétnější zaměření by mělo jít momentálně ještě není známo. S určitostí je však třeba poznamenat, že společnost Dell mírně usnula dobu, co ji může v budoucnu ještě hodně mrzet.

 

zdroj:dell.com

Relevantní články

    None Found