Pronájem eshopu, nebo raději vlastní řešení?

Mnoho lidí, kteří začínají v oblasti e-komerce, si jistě na začátku svého byznysu položili jednu důležitou otázku, a to zda zvolit své vlastní eshopové řešení, tedy takové, které bude naprogramované přesně na míru, s možností individuálních úprav, nebo je lepší zvolit řešení hotové, které si buď koupit, pronajmout, nebo získat zdarma. Pokud tedy tuto otázku položíme, je na ní jednoznačná odpověď, a tím je právě vlastní řešení.

Rozhodují peníze

Ačkoliv je vlastní řešení to nejlepší, ne každý se k němu uchýlí. Důvody mohou být různé, ale jeden jasně převládá. Tím jsou peníze. Pokud je člověk nemá, a chce do této oblasti vstoupit, je naprosto logické, že hledá ty nejlevnější možnosti. Totéž však může dělat i ten, který by na vlastní řešení kapitál měl. Ten však nevěří svému nápadu natolik, aby svůj kapitál do vlastního řešení investoval, a následně dle svých slov doufal v to, že se mu vrátí. Kdo to však myslí s podnikáním vážně a má jasně daný byznysplán i finance na realizaci, ten do svého řešení jde.

Problémy mohou nastat v budoucnu

Samozřejmě se dá argumentovat tím, že z pronajatého či bezplatného řešení se dá na vlastní systém najet vždy. To je určitě pravda, ale vždy to také přináší mnoho úskalí. Tím prvním mohou být jistě pozice ve vyhledávačích, jelikož dojde ke změně celého webu, možná i jeho struktury a v neposlední řadě adres. Problémy mohou zaznamenat i návštěvníci, kdy ne vše bude fungovat jak má. Zatímco tyto mouchy by se v případě vlastního řešení od samotného počátku vychytávali při minimální návštěvnosti, při velkém úspěchu mohou přinést problém. Nehledě na to, že řadu lidí zaskočí třeba rapidní změna designu. I to má totiž vliv.

Kdo se však na začátku rozhodně pro cizí řešení, a úspěch se skutečně dostaví, musí zkrátka počítat s tím, že se v případě změny výše uvedené věci stanou. Jediným řešením je myslet na ně na startu.

Relevantní články