Reading Glue chce podpořit schopnost čtení u amerických dětí

Schopnost čtení je základním prvkem, díky kterému se děti mohou vzdělávat v různých oborech. Jak se však ukazuje dnes téměř 40% dětí do 4. třídy základní školy (tamní Elementary school) neovládá čtení ani na základny úrovni znalosti. To je i právě důvod proč Reading Glue doufá, že se tato statistika zlepší díky poskytnutí jejich platformy, která má právě posílit techniku ​​a schopnost čtení u dětí.

Na rozdíl od jiných platforem je aplikace Reading Glue speciálně určená pro rodiče, kteří hledají různé strategie, které by nutily nebo zlepšily schopnost čtení u dětí. Rodiče tuto aplikaci využívají k vytvoření profilu pro své dítě, které obsahuje základní informace jako je kvalita úrovně čtení dítěte, oblíbené knihy nebo oblíbené vzdělávací činnosti. Každý profil má vestavěný on-line protokol, díky kterému mohou rodiče sledovat průběh každé výuku svého dítěte. Jakmile je daný profil vytvořen aplikace Reading Glee navrhne několik zajímavých a užitečných rad a funkcí, které přivedou a pomohou dítěti číst knihy.

Reading Glee navrhuje různé strategie s tímto zaměřením s cílem zlepšit porozumění rodičů ke svým dětem. Právě navrženy aktivity, které Reading Glee předloží po vytvořené profilu pomůžou jednoduše pochopit rodičům jako k dětem v tomto případě postupovat.

Momentálně se aplikace těší velké chvále ze strany učitelů, kteří byli ohromeni zdroji a nástroji této aplikace. Vzhledem k velkému zájmu bude aplikace dostupná zatím jen v tzv. Premium verzi, kterou budou moci využívat učitelé pro celou svou třídu. Předpokládá se však, že zanedlouho bude přístupná verze i pro samotné rodiče, čímž výrazně může pomoci zlepšit dětem jejich schopnosti v čtení, které se jim později v životě budou určitě hodit.

Relevantní články