Rusko chce zakázat online klení

Rusko se poslední dobou dostává na titulky mezinárodních magazínů hlavně z toho důvodu, že během posledních let zakázalo online, co mohlo. Ač ne přímo z internetové branže, určitě pěkným příkladem místních poměrů je, jak Vitalij Milonov nedávno veřejně slíbil, že zatkne v Sochi na Olympiádě turisty i atlety, kteří se rozhodnou veřejně se projevovat jako gayové.

A rodí se zde i další zajímavé nápady: nyní zde třeba chtějí, vůbec zakázat nadávání v online podobě, takže se co nevidět prý předloží ke schválení zákon proti online nadávkám. Stránky se zprávami plnými nadávek a sprostých slov musí být přímo smazány nebo budou zablokovány do 24 hodin (platí pro sociální sítě, weby, fóra, …).

Celé to hnutí se tak trochu podobá snaze, zakázat porno na internetu v Anglii, kde to však má jít obejít filtrem. Na druhou stranu, předseda Moscow Regional Bar Association Sergej Smirnov věc komentoval takto: „Je to krok směrem k civilizovanějšímu životu. Když nepoužíváme nadávky ve skutečném životě, proč bychom to dělali i na internetu?“

Nepodařilo se nám do uzávěrky zjistit, jak na tom mají být lidé s Touretteovým syndromem, jenž mohou vykřikovat nadávky i bez vlastní vůle.

Zdroj: mashable

Relevantní články