Rusko varuje Facebook před zobrazováním nelegálních reklam

Oficiální Ruská agentura tento týden varovala největší světovou sociální síť Facebook před publikováním nelegálních reklam, které jsou v rozporu s ústavou a zákony Ruské Federace. Podle oficiální zprávy “ Roskomnadzor “ se vyjadřil Ruský federálny komunikační úřad, že sociální síť Facebook zobrazuje reklamy s různými směsmi pro kuřáky, které samy o sobě tvrdí , že jsou bezpečné. Avšak federální úřad pro komunikaci a média trvdí , že tyhle směsi jsou stejně nebezpečné jako ilegální drogy.

Roskomnadzor se minulý čtvrtek vyjádřil, že americkou sociální síť Facebook dali na seznam zakázaných stránek. Tohle opatření je však pouze dočasné, Facebook může z tohoto záznamu zmizet v případě, že odstraní všechny reklamy tohoto druhu. Mluvčí Roskomnadzor , Vladimir Pykov se vyjádřil, že Facebook má několik dní na to, aby reklamy tohoto druhu ze svého obsahu stáhl . Mimo toho se také pan Pykov k této situaci vyjádřil, že je velmi znepokojen situací , která vládne na tak populární síti jako je Facebook . Podle jeho slov je nepřípustné, aby Facebook nadále propagoval on-line obchody se zaměřením na různé kuřácký potřeby. V opačném případě bude muset federální úřad přijmout tvrdší opatření. O jaká opatření by šlo však neuvedl, dá se však předpokládat, že podobná situace by mohla dojít až k úplnému zákazu činnosti Facebooku na ruském trhu.

Facebook na tuto situace reagoval ještě minulý týden, kdy během několika hodin zrušil jakoukoli propagaci zboží s tímto zaměřením. Jako se zdá , přesto , že Facebook není jedničkou mezi sociálními sítěmi na Ruském trhu, o svou aktivitu nechce přijít ani v případě, že mu bude Ruská vláda klást takovéhle podmínky. Uvidíme, zda se tento scénář bude ještě v budoucnu opakovat, pokud ano, jak nato reaguje Facebook ?

Relevantní články