SAP co-CEO Snabe odejde v roce 2014

Jim Hagemann Snabe je známou osobností businessu (SAP co-CEO) a dnes jej zmiňujeme proto, jelikož za čas odejde ze svého postu.

Nedojde k tomu přesně „do roka a do dne“, ale v květnu 2014. Ani tehdy ale neodejde z firmy nadobro, ale pouze se ze svého vedoucího postu přesunu do sekce Enterprise Software Vendor’s Supervisory Board, čímž ve společnosti zůstane osamocen jako CEO pouze Bill McDermott.

Mimochodem, ani jeho pozice v představenstvu není stoprocentně jistá, protože dle firemních stanov je závislá na minimální podpoře ze strany 25 % akcionářů.

Pan Jim Hagemann Snabe vše okomentoval i ve svém veřejném prohlášení, v němž bylo řečeno následující: „Po více jak 20 letech se SAP jsem dospěl k názoru, že je čas pro další fázi mého života, bližší mé rodině. Co dosáhl náš tým od roku 2010 je fenomenální a hybnost, kterou jsme tehdy firmě udělili doteď utváří transformaci celého trhu.“

Snabe a McDermott se stali co-CEOs v únoru 2010 poté, co byl tehdejší CEO Leo Apotheker donucen odejít (ano, to je ten, co zase nakrátko dělal CEO u Hewlett-Packard).

Během let „vlády“ Jima Hagemanna Snabeho se stala řada zajímavých věcí. Tak třeba došlo k řadě akvizicí a uvedení HANA in-memory databázové platformy.

A ještě si dodejme pro kompletnost, že veškerý vývoj software u SAP má nyní na starosti Vishal Sikka.

Zdroj: computerworld

Relevantní články