Stripe Now zpřístupněna pro obchod v Británii

Platba kartou pomocí systému Stripe je zpřístupněna v první evropské zemi, konkrétně ve Velké Británii, kde systém momentálně přijímá platby v librách, eurech a amerických dolarech. Po rozšíření služby do Kanady v loňském roce by k další zahraniční expanzi mělo dojít již brzy.

Stripe v současnosti není v žádném obchodním partnerství v Británii, takže z toho důvodu bude v tomto oboru muset soupeřit už s etablovanými společnostmi jako WorldPay, či SecureTrading. Poplatek za využívání služby se v Británii pohybují na úrovni 2,4%, což je o 0,5% méně než poplatek v USA za tuhle službu. Evropské podniky budou muset z každé transakci odvádět DPH stejně jako při využívání jiných platebních metod.

Kromě přijímání platby v librách budou moci tamní obchodníci přijímat finance iv eurech a dolarech. Právě za přijímání plateb v zmiňovaném americkém dolaru si většina evropských bank účtu poměrně vysoký poplatek. Dá se tedy očekávat, že tato skutečnost potěší mnoha britských podnikatelů. Kromě toho společnost potvrdila, že v budoucnu plánuje rozšířit tuto platební metodu o další světové měny. Mezinárodní expanze je momentálně prioritní strategií Stripe. Přesto, že je to poměrně dlouhý a složitý proces, společnost doufá, že v budoucnu svým uživatelům poskytne stejné podmínky pro lidi po celém světě i přesto, že finanční regulační systémy se ve větší států výrazně liší.

Podle šéfa společností pana Younga Stripe plánuje v krátkém časovém horizontu rozšířit své aktivity do některých zemí Evropy a Austrálie. Momentálně je Stripe k dispozici i v Irsku, Francii a Holandsku, avšak pouze v beta verzi.

Relevantní články