Tajemný Honza Pospíšil chtěl rozdat Čechům deset milionů

Honza Pospíšil: Ten, co rozdává deset milionů

Možná jste minulý týden zaslechli o tajemném člověku jménem Honza Pospíšil, který na webu www.honzapospisil.cz provozoval internetovou prezentaci, na které rozdával 10 milionů korun. Zdá se Vám to jako nesmysl?

Ani tak ne. Onen tajemný Honza Pospíšil totiž celou věc představoval jako marketingovou kampaň s tím, že mu přijde lepší investovat do lidí a zviditelnit se, než si za podobnou částku koupit pár billboardů či citylightů na ulicích. Jak to vlastně fungovalo? Honza Pospíšil měl dva účty u českých bank (Česká spořitelna a Zuno Bank), na které mu mohl kdokoliv poslat až 1 000 Kč. Filantrop Honza pak na Váš účet zaslal částku, kterou ještě zdvojnásobil a Vám tak na bankovním účtu přistály rovnou dva tisíce korun českých. Takhle jste to s tisícikorunou mohli udělat třikrát (tedy z jednoho bankovního účtu jste mohli ve třech platbách poslat až 3 000 Kč a obdržet tak nazpátek 6 000 Kč).

Nikdo od nás to však nezkoušel, nicméně na internetu jsou podložené informace, že lidem, kteří Honzovi poslali peníze na účet, skutečně přišel nazpátek dvojnásobek částky, kterou poslali.

 Kdo je Honza Pospíšil? Zatím není zcela jasné, kdo za osobou jménem Honza Pospíšil stojí. Podle Whois je majitelem domény skutečně Jan Pospíšil s bydlištěm na Vaclávském naměstí. Kdo je to ale opravdu? Novodobý Robin Hood? Nový operátor? Podnikatel? Politická strana, či nová banka?

Honza Pospíšil na svém webu slíbil, že při každém rozdaném milionu o sobě prozradí více informací. Byli jsme na to zvědaví, nicméně banky účty Honzy Pospíšila zablokovaly.

Oficiální prohlášení o tom, co se stalo, si můžete přečíst zde. Co bude dál? Honza Pospíšil jedná s bankami, je ochotný podat vysvětlení Finančnímu úřadu i Policii ČR, protože se nedopouští žádného trestného činu (vystupuje totiž opravdu jako fyzická osoba a pouze daruje peníze) a pokud se věc vysvětlí bude dál pokračovat v reklamní kampani.

Situaci budeme nadále sledovat a o jejím průběhu Vás budeme informovat.

Relevantní články