Top 5 největších IT společnosti světa

Samsung

Svět IT technologií je opravdu bohatý na známé a především výnosné značky. To, že v žebříčku pěti největších IT společností světa nenajdeme žádnou českou nebo slovenskou firmu nepřekvapí asi nikoho z nás. Které firmy v tomto žebříčku naleznete Vám představíme detailně v tomto článku.

 

 

1. Samsung Electronics ( roční příjem 200,1 miliard USD )
Největší asijská IT společnost, jejíž roční příjem je vyšší, než HDP několika států světa již dlouhá léta patří mezi nejhodnotnější firmy světa. Společnost, která sídlí v městě Suwon v současnosti zaměstnává více než 370 000 zaměstnanců. Hlavní zaměření, kde se společnost orientuje je trh se spotřebou elektronikou.

2. Apple Inc . ( roční příjem 156,5 miliard USD )
Společnost, která sídlí v kalifornském městě Cupertino se dnes může mimo jiné chlubit titulem nejhodnotnější značky světa. V tomto žebříčku však poměrně výrazně zaostává před Samsungem, přesto je však tato společnost jedním z nejvýraznějších hráčů na trhu se spotřební elektronikou a IT technologiemi. V současnosti společnost zaměstnává okolo 80 000 zaměstnanců, roční zisk firmy činí téměř třetinu ročního obratu. Celkově Apple loni hospodařil s ročním ziskem 41 miliard USD.

3. Hewlet – Packard ( roční příjem 120 miliard USD )
Společnost, která se ve světě proslavila díky svým tiskárnám, osobním počítačům a špičkovým serverem je dnes jednou z nejhodnotnějších značek světa. V současnosti tato společnost působí v celosvětovém měřidle a zaměstnává přibližně 330 000 zaměstnanců. V minulém roce společnost však hospodařila se ztrátou 12 miliard USD.

4. Foxconn Precision Industry Co , Ltd. ( roční příjem 119 miliard USD )
Další Asijská společnost, která výrazně ovlivňuje trh s IT technologiemi sídlí v Tchajwanském hlavním městě, Taipei City. V České republice společnost také aktivně působí, v Pardubicích a Kutné Hore má dokonce továrny na výrobu součástek. Foxconn v současnosti patří mezi největšíc výrobce elektroniky a počítačových součástek. Momentálně Společnost zaměstnává více jak 120 000 zaměstnanců.

5. Hitachi , Ltd . ( roční příjem 112 miliard USD )
Japonská společnost s více jako 100 letou historií se v současnosti zaměřuje především na výrobu elektrických komponentů a výrobků. Společnost založená Namiheiom Odairem však aktivně působí i na trhu s automobilovými součástkami, stavebnícstvím, informačních systémech, či trhu s elektrickou energií. Momentálně společnost zaměstnává více než 320 000 zaměstnanců, v loni přitom hospodařila s provozním ziskem cca 3 miliardy dolarů.

Relevantní články

    None Found