Trendy v noteboocích pro business

Není to tak dávno, co trhu business-notebooků kralovaly modely sloužící jako regulérní náhrada desktopu. Měly velkou úhlopříčku, plnohodnotný procesor a slušný výkon, ovšem jejich výdrž nebyla příliš skvělá a na štíru byly i s teplotou a pracovním pohodlím za stálého hučení chladiče.

Dnes je ale situace jiná, jelikož 17,3″ notebooky kupují prakticky jen power-useři a pár hráčů. Business sféra velmi záhy zjistila, že je mnohem lepší notebook (respektive netbook či ultrabook), který má sice třeba jen 10″ displej, ale je přitom i skvělým kompromisem mezi výkonem, pohodlím, výdrží a cenou.

Aktuální trendy v businessu jsou tedy jasné: kralují středně velké a co nejtenčí a nejlehčí modely. Konvertibilita na tablet také neuškodí, nicméně většina lidí z firem stále nedá dopustit na starou dobrou klávesnici, byť v menší formě určené pro notebooky a jejich klony.

Dnes je situace na trhu asi taková, že prodeje 15,6″ modelů v Evropě prakticky stagnují, zato 11,6″ modely jsou stále populárnější, za což prý trh vděčí v poslední době hlavně Microsoftu, protože je to právě on, kdo nabízí slevy na licence Windows 8 u nejmenších zařízení.

Je trochu záhadou, proč Microsoft tlačí zrovna 11,6″ modely tak agresivně. Možná se snaží, dobýt trochu tržního podílu od Apple a jeho MacBooků Air. Ať je již ale důvod jakýkoliv, pro zákazníka to znamená jediné – výhodné nabídky.

Zdroj: maximumpc

Relevantní články