Tři technické startupy plánují narušit průmysl komiksů

Comic-Con International konající se tento týden v americkém San Diegu přivítalo dosud téměř 130 000 fanoušků zábavy, který zde přišli sdílet svou lásku ke komiksům, filmem a sci-fi. Zatímco komiksy byly ještě nedávno omezeny pouze na vydávání na papíru, dnes už je, jak se zdá situace odlišná. Komiksy totiž zažívají renesanci, konkrétně v digitálních formátech.

Největší vydavatelé komiksů, který se obávali především pirátství, již jak se zdá přijali tuto formu prodeje. Dokonce i největší on-line prodejce Amazon tento měsíc spustil prodej svého vlastního, digitálního komiksu, tzv. Jet City Comics. Kromě toho však v poslední době svět komiksů zasypali informace, že hned několik menších technologických firem plánuje vydávání, nebo i distribuci právě digitálních komiksů.

Jedním z nich je i společnost comiXology, založená v roce 2007 Davidem Steinberg, John Robertsem a Petrem Jaffrem. Jejich volno prodejní komiksy se staly jedněmi z top 10- ti nejúspěšnějších iPad aplikacemi loňského roku. Již dnes spolupracují se společnostmi jako Marvel nebo DC, která se proslavila tvorbou světoznámého Batmana.

Další společností, která může na komiksovém veletrhu prorazit je společnost Madefire.  Firma založená v roce 2012 Benem Wolstenholme, Eugenem Waldenem a Liamem Sharpem přináší pohybující digitální komiksy, které disponují i ​​vstavěnou interakcí a zvukem. Zákazníci si mohou koupit tyto Motion komiksy prostřednictvím bezplatné aplikace Madefire.

Třetí v pořadí, Eman založena také loni společností Google AdMob se snaží odpovědět na tuto výzvu a plánuje zaplnit mezeru právě mezi ve společnosti rozvíjejících komiksů. Jejich bezplatná aplikace umožňuje umělcům prodávat své komiksové díla a zároveň udržet jejich autorská práva.

Relevantní články