Twitter v březnu oslavil 9. narozeniny

Tweet roku zná své vítěze

Druhá největší sociální síť na světě v březnu oslavila své 9. narozeniny. Jakých to bylo 9 let? Jaký byl první tweet a jakou největší inovaci Twitter přinesl? To a další věci s Twitterem spojené si přiblížíme v našem krátkém poohlédnutím za devíteletém fungování Twitteru.

První twtt

Vůbec první tweet vlastně nebyl ani tweet, ale spíš twtt. Původně se totiž služba jmenovala Twttr a právě jeden ze zakladatelů vymýšlel sociální síť na bázi SMS příspěvků. Původní myšlenka byla jakýsi mikroblogovací systém, kdy uživatelé budou sdílet pouze nějakou ideu, což vlastně Twitteru vydrželo dodnes. A jaký byl tedy ten první tweet? Just setting up my twttr, tak poprvé tweetnul Jack Dorsey 21. března 2006.

Hashtag

Vývoj Twitteru rapidně rostl a byli jsme svědky několika úspěšných i neúspěšných inovací. Tou nejzásadnější inovací je však asi klávesová zkratka Control+Alt+X, tedy #hashtag. Hashtag byl poprvé použit v roce 2007 uživetelem Chrissem Messinem, jenž právě hashtagem ve svém tweetu chtěl vyvolat diskuzi.

Tak šel čas

Při hledání starých vzhledů Twitteru jsme narazili dokonce na fakt, že WaybackMachine eviduje doménu Twitter.com ještě před lety 2006 spojenou s jakýmsi rozcestníkem a odkazy na nákupní servery. Pojďme si ale připomenout starý vzhled Twitteru a evoluci jejich loga, resp. znaku.

twitter-old

Design Twitteru v roce 2006

what_new_timeline

Evoluce tweetujícího ptáčka – od roku 2006 po současnost

Twitteru přejeme do dalších let spoustu sil a počet všech, zejména českých, uživatelů (cca 80 tisíc) znásobit.

Relevantní články