Týden na internetu #2

Týden na internetu - Webzoom.cz

[31. 3. – 6. 4. 2014] Je úterý a přichystali jsme si pro Vás další shrnutí těch nejzajímavějších událostí uplynulého týdne, které se udály na internetu a sociálních sítích.

Minulý týden byl aktivní zejména tuzemský vyhledávač Seznam.cz. Rozjel nové Firmy, které však budily spíše negativní ohlasy, ale již dříve také nové Mapy nebo komunitní portál Lidé, jenž není nepodobný celosvětové seznamkové síti Badoo. Zajímavostí je také fakt, že zakladatelé umírajícího xChatu spustili novou obdobnou službu Chat.cz. Je možné v dnešní době v konkurenci Facebooku a dalších sociálních sítí s takovou službou uspět? Pojďme se tedy podívat na zajímavé události uplynulého týdne podrobněji.

Český internet

Byl spuštěn nový web Chat.cz

Zakladatelé Xchatu.cz a Lide.cz spouští novou chatovací službu Chat.cz. Své uživatele by měla získat především jednoduchostí. Je otázkou, zda v dnešní době Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítí má takový projekt šanci na úspěch.

Seznam rozjel nové Firmy.cz

Kromě nových map se nyní seznam věnuje také modernizaci webu Firmy.cz. Ten byl od začátku roku spuštěn v novém kabátu jako betaverze a v uplynulém týdnu byl nasazen do plného provozu. Novinkou je možnost přidávání komentářů a hodnocení nebo lepší propojení s mapou.

Zahraniční internet

Amazon bude stavět sklad u Prahy

Stavba meziskladů Amazonu v České republice je poslední dobou hodně diskutované téma. Nyní to vypadá, že celá situace je vyřešena. Z plánovaných hal v Brně a v Praze bude postavena jen ta v blízkosti hlavního města (přesně v Dobrovízi). Nový sklad by měl být hotov příští rok.

Brendan Eich jako generální ředitel Mozilly končí

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že 3 z 6 členů představenstva Mozilly rezignovali na své funkce, aby vyjádřili nesouhlas s volbou nového generálního ředitele Brendana Eicha. Ten v minulosti otevřeně vystupoval proti homosexuálním sňatkům a nyní se proti němu zvedla vlna odporu z řad uživatelů i vývojářů Mozilly. Eich tlak neustál a ze své funkce odstoupil.

Gmail oslavil desáté narozeniny

Právě 1. dubna 2004 byl spuštěn e-mail od Googlu s označením Gmail. Byl revoluční především vysokou kapacitou schránky, protože každý uživatel měl k dispozici 1 GB. Dnes se Gmail.com řadí mezi nejpoužívanější e-mailové služby.

Sociální sítě

Turecký Twitter opět funguje

Už minulý týden jsme vás informovali o blokování Twitteru v Turecku. Nyní tamní Nejvyšší soud tyto praktiky označil jako nezákonné, protože prý zasahují do práva svobody projevu. Turecký Twitter je tak opět funkční.

Twitter v tichosti ukončil hudební službu #music

Před rokem Twitter spustil nadějnou hudební aplikaci #music. Důkazem toho, že i zavedení internetoví giganti se mohou zmílit je, že #music si ani po roce nenašel dostatečnou základnu uživatelů a do budoucna se s ním již nepočítá. Na tomto poli stále vede iTunes nebo Spotify.

Twitter spouští Pinned Tweets

Pinned Tweets je možnost výběru určitého tweetu, který se na dané stránce zobrazuje vždy jako první pod obecnými informacemi. K této nové funkci se zatím dostane jen hrstka vyvolených, ale do budoucna se s ní počítá pro všechny uživatele.

Relevantní články