Týden na internetu #5

Týden na internetu - Webzoom.cz

[21. 4. – 27. 4. 2014] I pro právě uplynulý týden jsme si pro vás připravili shrnutí nejdůležitějších událostí. Na českém internetu jsme si všimli nové elektronické verze deníku Právo a rozšíření odběrních míst e-shopu Kasa.cz. Ze zahraničních událostí jsme se věnovali nové dohodě Netflixu s Amazonem a také ruské kontrole blogerů. Sociální sítě zastupuje nebývalý růst Pinterestu a smutná změna ve vedení Google+.

Český internet

Právo spustilo svou elektronickou verzi

V průběhu minulého týdne spustil svou elektronickou verzi deník Právo. Tento krok učinil jako jeden z posledních velkých českých deníků. Cena internetové verze je přibližně stejná, jako cena verze tištěné.

Kasa.cz rozšiřuje své odběrní místa

Jeden z největších českých e-shopů navyšuje počet výdejních míst. Doposud bylo možné zboží z tohoto e-shopu vyzvedávat na celkem 6 místech. Nyní si pro nákup z Kasa.cz budete moci jít i do prodejen Mountfield nebo na pobočky Uloženka.cz.

Zahraniční internet

Rusko zavádí kontrolu blogerů

V Rusku byl schválen zákon, který dává ruským úřadům možnost kontroly nad blogery, jejichž blogy mají návštěvnost více než 3 000 čtenářů denně. Takoví blogeři se musí úředně registrovat a respektovat různá nařízení a ustanovení.

Netflix uzavřel dohodu s Verizonem

Asi není nutno představovat americkou videopůjčovnu Netflix. Je však nutno zmínit, že po nedávném uzavření dohody s Comcastem (poskytovatel internetu v USA) se Netflix dohodl také s operátorem Verizon. Z těchto jednání by měli těžit především zákazníci Netflixu.

Sociální sítě

Pinterest se nebývale rozrůstá

Sociální síť využívající pouze fotografie zažívá velký rozvkět. Nyní je na Pinterestu 30 miliard fotek, které jsou rozmístěné na 750 milionech nástěnek. V posledním půlroce Pinterest narostl o 50%. Po celém světě má již více než 70 milionů uživatelů.

Duchovní otec Google+ odchází

Ano, je to tak. Vivek Gudotra opouští Google a nadále se nebude angažovat ve vývoji sociální sítě Google+. To je pro tuto strádající sociální síť velká rána. Google+ má sice celou miliardu registrovaných uživatelů, ale jen 359 milionů lidí ji skutečně používá. Facebook má asi třikrát více uživatelů

Relevantní články