Týden na internetu #6

Týden na internetu - Webzoom.cz

[29. 4. 2014 – 6.5.2014] Ani v šestém shrnutí jsme si pro vás nezapomněli připravit nejdůležitější události uplynulého týdne. Zajímavé věci se děly na českém internetu i v zahraničí.

Český internet

Robert Čásenský zakládá nový měsíčník

Bývalý šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský se nechal slyšet, že na podzim založí nový investigativní měsíčník, který se bude zabývat především reportážemi z domova i ze světa. K dispozici má být v digitální i tištěné podobě a rozsah se bude pohybovat mezi 130 a 150 stranami.

iPhonefoto.cz je na prodej

Tomáš Tesař – majitel webu iPhonefoto.cz prý uvažuje o jeho prodeji. Jedná se o poměrně známý web, který byl vloni nominován v anketě Křišťálová lupa a nyní po 4 letech provozu prý potřebuje „novou krev“. O iPhonefoto.cz už potvrdili zájem dva investoři.

Zahraniční internet

Snapchat kupuje Addlive

Poměrně nový startup Snapchat v průběhu týdne koupil jiný startup AddLive. Jedná se o firmu, která se specializuje na hlasové a video služby. Snapchat rozšiřuje své pole působnosti a nyní bude nabízet videochat i instant messaging. Právě za tímto účelem koupil sedmičlenný tým AddLive.

PayPal má nové logo

PayPal mění své logo. Tento velice rozšířený platební systém své logo měnil naposledy v roce 2007. Nové logo zaznamenalo spíše kosmetické úpravy. Ústředním motivem je stále písmeno P, které má vyjadřovat slovo „people“.

Sociální sítě

Facebook připravuje anonymní přihlašování do aplikací

Facebook chystá nové anonymní přihlašování do aplikací, které by mělo zamezit sdílení citlivých informací facebooku s danými aplikacemi. Facebook tak doufá, že jejich přihlašování začnou používat i obezřetní uživatelé. Měnit se bude také dialog Facebook Login, aby měli uživatelé lepší kontrolu na sdílenými daty.

Relevantní články