Týden na internetu #7

Týden na internetu - Webzoom.cz

[6.5. – 14.5. 2014] Ani druhý květnový týden nebyl chudý na zajímavé události. Dozvěděli jsme se novinky z českého herního průmyslu i od Seznamu.cz. V zahraničí se zraky upíraly především na Billa Gatese, který rozprodává svůj podíl v Microsoftu a Snapchat, který prý není tak bezpečný, jak se zdá. Ze sociálních sítí jsme se věnovali Facebooku a Twitteru.

Český internet

Český herní průmysl je v dobré kondici

Máme dobré zprávy z herního průmyslu. Dle tiskové zprávy Asociace herního průmyslu České a Slovenské republiky byl obrat v minulém roce 2,593 miliardy korun. Navzdory ekonomickým potížím v mnoha odvětvích se i v poslední době hernímu průmyslu u nás nebývale daří.

Seznam.cz buduje nové datové centrum 

Seznam.cz začal stavět nové datové centrum, do kterého chce v průběhu dalších deseti let investovat 200 milionů korun. Jedná se o stavbu v Horních Počernicích v Praze. V novém centru budou uloženy třeba vaše e-maily nebo videa ze Stream.cz.

Zahraniční internet

Gates se zbavuje svých akcií Microsoftu

Gates opět prodal další část svých akcií Microsoftu. Pomalu ale jistě se tak zbavuje podílu ve své společnosti. Nyní je to druhý největší majitel akcií Microsoftu hned po Stevu Ballmerovi, který je dlouholetým zaměstnancem a až do února 2014 byl výkonným ředitelem Microsoftu.

Snapchat není tak bezpečný, jak tvrdí

Pro mnohé možná Snapchat není příliš známou aplikací, ale u mladých lidí si získal velkou popularitu a tak je nutno zmínit, že dle americké FTC tato služba není úplně bezpečná. Obsah, který si lidé posílají je dle tvrzení Snapchatu možno vidět pouze po 10 sekund a poté se smaže. V tom spočívá také smysl celé aplikace. Dle Federální obchodní komise však je možné videa ze Snapchatu zpětně získat a navíc prý Snapchat získával informace o poloze uživatelů.

Sociální sítě

Facebook nás dělá nešťastnými

I když většinou řešíme spíše technologickou stránku Facebooku, dnes se zaměříme i na stránku psychologickou. Psychologové z rakouské univerzity v Innbrucku totiž vypracovali studii, dle které jsou lidé, kteří tráví více času na Facebooku nešťastní a mají špatnou náladu. Jedním z důvodů je prý i fakt, že čas strávený na Facebooku vnímáme jako promarněný.

Twitter má nové tlačítko Mute

Twitter zavádí nové tlačítko Mute, kterým bude možno „schovat“ příspěvky, které nechceme dále vidět, aniž bychom museli uživatele, který je tweetoval, úplně zablokovat. Budeme tak dále vidět jeho obsah, pouze daný tweet bude neviditelný. Mute tlačítko umožňuje i zablokované tweety opět odblokovat.

Relevantní články