V Praze se uskutečnilo setkání předních zástupců Joomly

JoomlaDay Prague

V sobotu 1. března proběhl první oficiální JoomlaDay. Konference se uskutečnila v prostorách fakulty informačních technoligií ČVUT a organizaci měla na starost firma Easy Software. Hlavní náplní akce byla vyměna a prezentace zkušeností v rámci české a zahraniční Joomla komunity.

Na celou akci dorazilo 141 návštěvníků a největší úspěch zaznamenaly přednášky zahraničních hostů jako Radek Suski, Brian Teeman, Max Milbers a David Hurley. Tyto přednášky se týkaly převážně směřování systému Joomla do budoucna.

V dopoledních hodinách probíhaly obecné přednášky, které byly tématicky rozdělené a týkaly se specifičtějších otázek. Součástí akce byly i workshopy, ve kterých si návštěvníci mohli vyzkoušet probíraná témata Joomly v praxi.

JoomlaDay Prague

JoomlaDay Prague

Dalším velkým tématem akce byly přednášky týkající se výdělečnosti webu a e-shopů, kdy největší ohlas měla přednáška Ondřeje Šťovíčka Jak dělat web, který vydělává. Tato přednáška byla úspěšná zejména proto, že obsahovala několik tipů a příkladů z praxe, což návštěvníci velmi ocenili.

Na JoomlaDay se také hodně mluvilo o novém Joomla Frameworku (nová báze pro vytváření webových aplikací). Vzhledem k tomu, že toto téma je pro Českou republiku zatím ne příliš známé, debaty na toto téma probíhaly zejména o tom, proč a jak Joomla Framework vlastně používat.

Celá akce byla jak pro organizátory, tak pro návštěvníky velice přínosná, proto můžeme očekávat, že se v budoucnu, v České republice, bude JoomlaDay pravidelně opakovat.

JoomlaDay Prague

JoomlaDay Prague


Relevantní články

    None Found