Vánoční špička bude pomalu vrcholit – zlepšete své služby

V oblasti eshopů přicházejí skutečné žně. Stačí se podívat do kalendáře, a podle něho lze jasně poznat, že Vánoce zde budou už za několik týdnů. Toho by samozřejmě měli využít všichni majitelé internetových obchodů, jelikož kupní síla zákazníků je v tomto období nejvyšší z celého roku. Ideální možnost, jak rapidně zvýšit své tržby. Důležité však je zákazníka nezklamat.

Cena hraje velkou roli

Stejně jako v minulých letech, i nyní je jasné, že hlavní roli ve výběru dárků bude hrát hlavně cena. Tedy abychom byly konkrétní, cena celková. Může být sice pěkné, že máte produkt o 50 Kč levnější než vaše konkurence, ale všechny vaše zákazníky odradí fakt, že vaše doprava je o 60 Kč dražší. Nesnažte se je v tomto ohledu podvést, jelikož oni na to přijdou, a rozhodně se k vám nikdy nevrátí. S tím souvisí také nekorektní zobrazování cen na srovnávačích, kde sice dostanete díky zobrazené nízké ceně zákazníka to obchodu, ten se tam dozví skutečnost, a zase odejde pryč. Jediné co z něho máte, tak zaplacené peníze za proklik a nulový zisk.

Zapracujte na rychlosti

Kromě ceny však zákazníci vyhledávají i jinou věc, a tou je rychlost. Zapracujte tedy na svých procesech a snažte se odeslat zboží ještě v den objednávky. Co na tom, že svozové auto jezdí po poledni. Obětujte svůj čas a balíky odvezte na poštu či k přepravci ještě večer. Zákazník tak bude mít zboží druhý den, a to je přesně to, co sám hledá. S tím rozhodně souvisí i fakt, že byste měli uvádět pravdivou skladovou dostupnost. V rychlosti by určitě měli hrát roli také možnosti osobního odběru. Ty totiž kombinují i oblast ceny, jelikož osobní odběry jsou často levnější. Díky sítím výdejních míst po celé ČR už není problém pokrýt většinu krajských měst, kde si budou moci zákazníci za několik desítek korun své zboží vybrat. I to může být bendit, který konkurence nemusí nabízet, a pro který získáte zákazníka na svou stranu.

Relevantní články