Virál po česku? Hlavně nuda!

Virální videa jsou na světě velkým hitem. Pokud je dané video skutečně unikátní, je to pro danou společnost velmi snadná cesta, jak své služby propagovat, a to zcela zdarma.

Dané video si totiž sdílejí sami uživatelé, a to nejčastěji prostřednictvím sociálních sítí. V celosvětovém měřítku tak není problém získat přes milion zhlédnutí, a to během několika málo dní.Působí-li daná společnost globálně, znamená to pro ni především upevnění její pozice, a často také zvýšený zájem o její služby.

Český virál? Obvykle bez nápadu

To správné virální video by mělo v první řadě nadchnout. Měli byste oněmět úžasem, měli byste mít výbuchy smíchu, nebo si zkrátka říci „to je super, to nemá chybu, to udělali skvěle“. A je úplně fuk, že na samotném začátku videa dojde na představení firmy, které tím chce prezentovat, co udělala. Mnoho videí má však svůj produkt nebo službu zakomponovanou přímo uvnitř, což je skvělým krokem ze strany tvůrců.

V českých zemích se něčeho podobného dočkáme jenom málokdy. Ano, virální videa zde sice existují, ale jedná se vesměs o vtipné scénky, které se sice po sociálních sítích šíří, ale ten výsledný efekt bezděčné propagace něčeho zde zkrátka chybí. Místo toho je na konci videa několikavteřinový shot sponzora, který si toto „virální video“ nechal natočit.

Proč neumíme točit virál? Možná v tom jsou peníze

Natočit virální video zkrátka není nic jednoduchého. Tím hlavním je samozřejmě nápad jako takový, který může přijít za týden, nebo třeba za měsíc, či déle. A právě to by se mělo zohlednit i ve výsledné ceně tohoto videa. Řada klientů však chce všechno hned, a ideálně téměř zdarma. Poté se nemůžeme divit, že vznikají virální videa ze stejných dílen i několikrát do měsíce. Zkrátka tito lidé se musí nějakým způsobem uživit, a proto výsledný produkt vypadá přesně tak, jako jsme popsaly výše. Jinou možnost bohužel nemají – tedy pokud nenajdou klienta, který chce skutečnou originalitu a je schopen za ní zaplatit.

A co vy, jaká jsou podle vás povedená virální videa, a jaká byste nejraději neviděli?

Relevantní články

    None Found