Windows 8.1 RTM prosákly na síť

Po změně aplikační politiky jsou ilegální verze jedinou cestou, jakou si mohou developeři sáhnout na skoro hotový kód.

Windows 8.1 RTM byly ohlášeny v úterý a sotva o pár dní později se již nalézají na řadě sdílecích služeb. RTM značí „release to manufacturers“ a podle všech náznaků se tato verze dostala na síť nejprve v Číně, kde také sídlí řada z OEM hardware. Verze ale nezůstala pouze čínská, po pár dnech se objevila i anglická.

Microsoft silně šťouchl do vosího hnízda tím, že změnil aplikační politiku, jenž doposud dovolovala developerům a IT profesionálům přistupovat k této RTM verzi týdny řádově před jejím uvedením na trh. A jelikož tato verze není logicky ani na MSDN (Microsoft Developer Network), přirozeně to naštvalo komunitu okolo, která krok nemůže pochopit, protože jí to samozřejmě nijak neusnadní testování a vývoj (aplikace do času uvedení full-verze není prostě na čem testovat).

Oficiální datum uvedení Windows 8.1 je pro USA 17. říjen. Hardware jimi vybavený se pak dostane do prodeje přesně o den později, čili 18. října.

Firma Microsoft prozatím ještě stále neuvedla, kolik bude stát retailová verze Windows 8.1 nynější majitele Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7.

Zdroj: computerworld

Relevantní články