Yahoo získalo Tumblr za 1,1 miliardy USD

Tumblr. je prodaný

Společnost Yahoo získala vlastnické právo nad Tumblr, známou mikro-blogovací platformou a sociální sítí. Vše má být součástí plánů pro revitalizaci pocházejících od CEO Marissy Mayer, která takto chce obnovit trochu zašlou slávu služby.

Plánovaná akvizice byla oznámená zhruba poslední týden v květnu (v tomto roce samozřejmě) a je to od jejího CEO asi ten nejodvážnější krok po 10 měsících na postu. Akvizice získává pověst jako ta vůbec nejdražší akvizice Yahoo od doby, co Yahoo získalo za 1,3 miliardy USD portál Overture, takže prestižní záležitost to pro obě strany určitě bude.

Yahoo mimochodem zaplatí vše all-out cash a použije na to nepochybně zbytky peněz, co jí zůstaly za prodej akcií čínské firmy Alibaba Holdings Group (šlo tehdy pro zajímavost o slušných 7,6 miliardy USD). Akvizice Tumblr tedy schramstne asi pětinu zisků, jaké Yahoo do března 2013 letos vygenerovalo.

Yahoo přislíbilo i to, že ponechá službě a stránkám Tumblr nezávislost jako značce a umožní jí tak fungovat jako nezávislá tržní jednotka. Rovněž na svém místě zůstane většina lidí z managementu před akvizicí.

Zdroj: www.bornrich.com

Relevantní články