Znáte výhody dropshippingu?

O tom, jak je snadné přijít do oblasti internetového byznysu, tedy konkrétně do oblasti provozování eshopů, jsme již zmiňovali. Dnes se blíže zaměříme na možnosti dropshippingu, které nabízí celá řada dodavatelů a pro začínajícího podnikatele jsou více než výhodné. Nejenom, že tak ušetříme obrovské množství času a starostí, ale zároveň nepotřebujeme nijak výrazný kapitál.

Zapomeňte na balení a odesílání zásilek

Kouzlo dropshipingu spočívá v tom, že váš eshop sice přijímá a vyřizuje objednávky, ale ty jsou automaticky či manuálně exportovány do skladu dodavatele. A právě ten se postará o kompletní logistický proces, který spočívá v zabalení a následném odeslání objednávky. Vy tak celou objednávku vyřídíte doslova jedním kliknutím a přitom máte jistotu, že bude zákazníkovi doručena. Dokonalostí celého procesu je potom to, že se balík i faktura po celou dobu tváří tak, jako by odešla přímo od vás samotných. Koncový zákazník tak možná ani netuší, že reálně balík odeslal někdo jiný. A proč taky? Pro něho je důležité, že zboží přišlo.

Nemáte peníze na zboží? U dropshippingu je nepotřebujete

Častým problémem nových internetových obchodů je nedostatek peněz, a to především na zboží. Mnozí to řeší nutností platby předem, nebo třeba stop stavem, pokud nedorazí peníze z předchozích odeslaných dobírek. To rozhodně na budoucí zákazníky nepůsobí dobře, a tak již sami tušíte, že metoda dropshipingu řeší i tento problém. Zboží totiž nemusíte fyzicky objednávat, a tak na jeho nákup ve výsledku nepotřebujete ani jednu jedinou korunu.

Samozřejmě dropshipping určitě nedokáže řešit všechny problémy a situace, jelikož reklamce jako takové jsou stále na vašich bedrech a zákazníci tak mají právo zboží zaslat primárně na vaši adresu. Přesto je tato metoda považována za jednu z velmi výhodných a řada internetových obchodů ji, aniž byste to tušili, aktivně využívá.

Relevantní články

    None Found